Kategórie
Ostatné

Online hudobná škola

Milí žiaci, keďže naša škola je dočasne uzatvorená, rozhodli sme sa sprostredkovať vám kontakt s hudbou z pohodlia vášho domova. Pravidelne budeme pridávať odkazy na Domácu školu hudby, kde sa môžete zábavnou formou dozvedieť niečo nové z oblasti hudby. Dnes sme pridali poslednú časť z tejto série, s názvom Záverečné opakovanie. Môžete si ju pozrieť v tomto článku.

Milí žiaci, keďže naša škola je dočasne uzatvorená, rozhodli sme sa sprostredkovať vám kontakt s hudbou z pohodlia vášho domova. Pravidelne budeme pridávať odkazy na Domácu školu hudby, kde sa môžete zábavnou formou dozvedieť niečo nové z oblasti hudby.

Viac o projekte Príbeh hudby z dielne Bratislavského chlapčenského zboru sa môžete dozvedieť v tomto odkaze.

Prvý diel zo série Príbeh hudby s názvom Tajomstvo mníchov:

Táto časť hudobnej školy sa najskôr bude páčiť dievčatám. Potom sa im páčiť nebude a napokon skončíme v kostole! 🙂 Pokračuje Príbeh hudby Bratislavského chlapčenského zboru o stredovekej hudbe a cirkevnom viachlase, ktorý sa volá organum!

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Štvrtok 19. marca 2020

Druhý diel je venovaný renesančnej hudbe:

V dnešnej časti Príbehu hudby od Bratislavského chlapčenského zboru nahliadneme do rozhovoru niekoľkých dám, ktoré sa bavia o svojich partneroch a počuť budeme aj ukážku 40-hlasnej skladby! Sú to dve rozdielne témy ? Od dnešnej časti tiež pridávame na záver každého videa malý fórik 😛

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Nedeľa 22. marca 2020

Tretí diel má názov barok:

Príbeh hudby: Hudobná škola Bratislavského chlapčenského zboru, Barok

V dnešnej časti našej hudobnej školy vám predstavíme hudobný nástroj, ktorý má viac ako 6000 hrajúcich častí a pozveme vás do obdobia, ktoré sa volá barok! Nezabudneme ani na špeciálnu úlohu a fórik na záver. Nech sa páči, najnovší diel je tu pre vás! 🙂

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Utorok 24. marca 2020

Štvrtý diel, Barok II. časť:

Príbeh hudby: Hudobná škola, Barok – 2.časť

Pokračujeme v našej hudobnej škole! Viete ako vyzerala jedna z prvých opier vôbec? Kto, alebo čo je to teorba? Sledujte dnešné pokračovanie Príbehu hudby a dozviete sa aj to, že ani Jožinko to dnes nemá ľahké!

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Piatok 27. marca 2020

Piaty diel, Klasicizmus I. časť:

Príbeh hudby: Hudobná škola! Klasicizmus, 1. časť

V najnovšej časti Hudobnej školy Bratislavského chlapčenského zboru vám odporučíme skvelú hudbu na ranné prebúdzanie, nazrieme do kurníka a ukážeme vám, ako vyzeral hudobný klasicizmus. Tak neváhajte a vstúpte do našej digitálnej školy 🙂

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Pondelok 30. marca 2020

Šiesty diel, Klasicizmus II. časť:

Príbeh hudby: Hudobná škola Bratislavského chlapčenského zboru, Klasicizmus – II. časť

V našej hudobnej škole sme dnes skoro zabudli na Mozarta a on nám to poriadne spočítal! Vitajte v ďalšom pokračovaní našej hudobnej školy 🙂

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Streda 1. apríla 2020

Siedmy diel, Hudobný barok a klasicizmus na Slovensku:

Hudobný barok a klasicizmus na Slovensku. Hudobná škola Príbehu hudby

Aká hudba sa komponovala v časoch baroka a klasicizmu na území Slovenska? Pozrite si ďalšiu časť projektu Príbeh hudby: Hudobná škola. Uvidíte tiež tancovať babku a s Jožinkom sa vyberiete až do vesmíru! Aj dnes sme tu pre vás s krásnou hudbou 🙂

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Štvrtok 2. apríla 2020

Ôsmy diel, hudba v období romantizmu:

Príbeh hudby: Hudobná škola, Romantizmus 1 časť

Ako vyjadriť príbeh v hudbe ak nemôžete použiť slová a to ani spievané? Predstavte si, dá sa to! Majstrami v tejto oblasti sú práve hudobní skladatelia z obdobia romantizmu na konci 18. a v 19. storočí. Pozrite si dnešnú časť hudobnej školy o romantizme. Veríme, že vám prinesie radosť 🙂

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Pondelok 6. apríla 2020

Deviaty diel, romantizmus II:

Príbeh hudby: Hudobná škola, Romantizmus – 2. časť

Veľký orchester, nové hudobné nástroje a zasnívaní hudobní skladatelia. Aj dnešná časť našej hudobnej školy sa bude venovať romantizmu. Po dnešnej časti si dáme veľkonočnú prestávku a uvidíme sa pri našej Hudobnej škole opäť v stredu, 15.4. Teraz si ale privrite oči, práve začíname…

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Streda 8. apríla 2020

Desiaty diel, 19. storočie:

Príbeh hudby: Hudobná škola, 19. storočie

Vitajte po veľkonočnej prestávke opäť v Príbehu hudby 🙂 Radi skoro ráno vstávate? Ak áno, tak vám dnes poradím, čo by sa ráno dalo robiť, kým sa rodičia zobudia. Sledujte ďalší diel, našej hudobnej školy! Gabriel

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Utorok 14. apríla 2020

Jedenásty diel, 20. storočie:

Príbeh hudby: Hudobná škola, Hudba 20.storočia

Dnes nás čaká poriadna jazda hudbou 20. storočia. Uvidíte, ako pod vedením človeka komponuje hudbu počítač, ale aj ako sa dá zapísať hudba bez nôt. Mimochodom – môže byť potlesk hudbou? Poďte to všetko zistiť v ďalšej časti Hudobnej školy Bratislavského chlapčenského zboru!

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Štvrtok 16. apríla 2020

Dvanásty diel, Slovenská hudba v 19. a 20.storočí, 1.časť

Príbeh hudby: Hudobná škola, Slovenská hudba v 19. a 20.storočí, 1.časť

Viete o tom, že jeden zo slovenských hudobných skladateľov zhudobnil skvelú detektívku? Vitajte v ďalšej časti našej hudobnej školy, ktorá sa bude zaoberať slovenskou romantickou a súčasnou hudbou. Dnes mám pre vás v závere pripravenú pátraciu úlohu, tak sledujte a súťažte s Príbehom hudby! 🙂 Gabriel

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Nedeľa 19. apríla 2020

Trinásty diel, Hudba 20. a 21. storočia na Slovensku

Príbeh hudby: Hudobná škola, Hudba 20. a 21. storočia na Slovensku

DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA: záverečnú časť našej Hudobnej školy si budete môcť pozrieť v predpremiére vo štvrtok o 18.15 na facebookovej stránke Príbehu hudby. Čaká na vás aj ďalší krátky program a živý vstup:-) Tešíme sa na vás! A ktorému skladateľovi sa podarilo:"poukázať na poetiku slovenskej melodiky"? Že o čo ide a či niekoho urážam? 😀 Pozrite si dnešnú časť nášho hudobného seriálu 🙂

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Streda 22. apríla 2020

Štrnásty diel, Záverečné opakovanie

Príbeh hudby: Hudobná škola, Záverečné opakovanie

Milí priatelia, dnes sa končí prvá séria projektu Príbeh hudby: Hudobná škola. V tejto chvíli neviem potvrdiť pokračovanie a teda ani ohlásiť jeho termín. Nápadov mám veľa, ale rovnako tak množstvo inej práce. Verím, že sa po čase pri tomto projekte opäť stretneme. Dnes si pozrite poslednú časť, v ktorej si zopakujeme, čo sme sa naučili a to za asistencie súboru King´s Singers. Nech sa vám príjemne baví a pozerá. A nezabudnite, v sobotu súťažíme o poslednú cenu 🙂 Gabriel Rovňák ml.

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Štvrtok 23. apríla 2020

Príjemné počúvanie!