Kategórie
Ostatné

Online hudobná škola

Milí žiaci, keďže naša škola je dočasne uzatvorená, rozhodli sme sa sprostredkovať vám kontakt s hudbou z pohodlia vášho domova. Pravidelne budeme pridávať odkazy na Domácu školu hudby, kde sa môžete zábavnou formou dozvedieť niečo nové z oblasti hudby. Dnes sme pridali nový diel venovaný obdobiu baroka. Môžete si ho pozrieť v tomto článku.

Milí žiaci, keďže naša škola je dočasne uzatvorená, rozhodli sme sa sprostredkovať vám kontakt s hudbou z pohodlia vášho domova. Pravidelne budeme pridávať odkazy na Domácu školu hudby, kde sa môžete zábavnou formou dozvedieť niečo nové z oblasti hudby.

Viac o projekte Príbeh hudby z dielne Bratislavského chlapčenského zboru sa môžete dozvedieť v tomto odkaze.

Prvý diel zo série Príbeh hudby s názvom Tajomstvo mníchov:

Táto časť hudobnej školy sa najskôr bude páčiť dievčatám. Potom sa im páčiť nebude a napokon skončíme v kostole! 🙂 Pokračuje Príbeh hudby Bratislavského chlapčenského zboru o stredovekej hudbe a cirkevnom viachlase, ktorý sa volá organum!

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Štvrtok 19. marca 2020

Druhý diel je venovaný renesančnej hudbe:

V dnešnej časti Príbehu hudby od Bratislavského chlapčenského zboru nahliadneme do rozhovoru niekoľkých dám, ktoré sa bavia o svojich partneroch a počuť budeme aj ukážku 40-hlasnej skladby! Sú to dve rozdielne témy 😉 Od dnešnej časti tiež pridávame na záver každého videa malý fórik 😛

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Nedeľa 22. marca 2020

Tretí diel má názov barok:

Príbeh hudby: Hudobná škola Bratislavského chlapčenského zboru, Barok

V dnešnej časti našej hudobnej školy vám predstavíme hudobný nástroj, ktorý má viac ako 6000 hrajúcich častí a pozveme vás do obdobia, ktoré sa volá barok! Nezabudneme ani na špeciálnu úlohu a fórik na záver. Nech sa páči, najnovší diel je tu pre vás! 🙂

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Utorok 24. marca 2020

Štvrtý diel, Barok II. časť:

Príbeh hudby: Hudobná škola, Barok – 2.časť

Pokračujeme v našej hudobnej škole! Viete ako vyzerala jedna z prvých opier vôbec? Kto, alebo čo je to teorba? Sledujte dnešné pokračovanie Príbehu hudby a dozviete sa aj to, že ani Jožinko to dnes nemá ľahké!

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Piatok 27. marca 2020

Piaty diel, Klasicizmus I. časť:

Príbeh hudby: Hudobná škola! Klasicizmus, 1. časť

V najnovšej časti Hudobnej školy Bratislavského chlapčenského zboru vám odporučíme skvelú hudbu na ranné prebúdzanie, nazrieme do kurníka a ukážeme vám, ako vyzeral hudobný klasicizmus. Tak neváhajte a vstúpte do našej digitálnej školy 🙂

Uverejnil používateľ Bratislavský chlapčenský zbor Pondelok 30. marca 2020

Príjemné počúvanie!