Hnúšťanský akord 2015/2016

Žiaci našej školy sa aj tento školský rok zapojili do vedomostnej súťaže v predmete hudobná náuka Hnúšťanský akord. Školský a okresným výberom prešli dve družstvá, ktoré nás reprezentovali v krajskom kole 24.2.2016 v Hriňovej:

Kategória B: Alžbeta Funiaková, Ema Križanová a Ivana Vicianová (5. ročník)
Kategória C: Adriana Fojtíková, Martina Schneiderová a Radoslava Svoreňová (6. ročník)

Smola sa nám začala lepiť na päty v deň súťaže, keď ochorela členka družstva B Ema Križanová a dievčatá súťažili v oslabení, čo sa ukázalo ako obrovská nevýhoda. Na celoslovenskú súťaž z prvého miesta nakoniec postúpilo družstvo v kategórii C.

Celoslovenské kolo sa uskutočnilo 20. a 21. 3. 2016 tradične v Hnúšti a bolo pre nás obrovským zážitkom. V predvečer súťaže sme sa zúčastnili prezentácie k 90. narodeninám hudobného skladateľa, dirigenta, organistu a rodáka z Hnúšte prof. Jána Valacha, ktorý v súčasnosti žije v Belgicku a je patrónom tejto súťaže. Program pokračoval koncertom žiakov ZŠ a ZUŠ Jabloňová v Liberci, ktorí sa predstavili zaujímavými hudobnými súbormi - ľudovým, komorným sláčikovým a netradičným orchestrom bicích nástrojov. Samotná súťaž prebehla v pondelok a naše dievčatá sa v tvrdej konkurencii žiačok 6. a 7. ročníka umiestnili na 3. mieste. Bronzová radosť sa miešala so sklamaním, ale nás to určite neodradí a budeme sa zodpovedne pripravovať na ďalší ročník, ktorý nie je len o vedomostiach, ale aj o tímovej práci, o nových priateľstvách a najmä o zážitkoch.

Žiakov pripravila Mgr. Monika Jalšovská, učiteľka hudobnej náuka a riaditeľka školy, ktorá ďakuje všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do súťaže a všetkým fanúšikom, ktorí nám držali palce.


diplom
diplom
Späť na Novinky