Celoslovenské kolo súťaže Hnúšťanský akord

V dňoch 19. a 20. marca 2017 sa uskutočnilo celoslovenské kolo XIX. ročníka vedomostnej súťaže Hnúšťanský akord. Súťažiaci z celého Slovenska sa zišli v maličkom meste Hnúšťa neďaleko Rimavskej Soboty, aby si zmerali vedomosti a zručnosti v predmete hudobná náuka.

Banskobystrický kraj reprezentovali žiaci krupinskej základnej umeleckej školy v dvoch kategóriách. V kategórii A, žiaci 3. ročníka: Barbora Melichová, Matúš Posádka a Martin Filip. V kategórii C, žiaci 7. ročníka: Adriana Fojtíková, Martina Schneiderová a Radoslava Svoreňová. Aj keď po prvých kolách pre nás situácia nevyzerala ružovo, v duchu hesla „Nevzdávať sa a bojovať do poslednej chvíle“, podarilo sa nám získať v A kategórii 2. a v C kategórii 1. miesto. Novinkou v tohtoročnej celoslovenskej súťaži je odporúčanie víťazného družstva na medzinárodnú súťaž v Estónsku.

Okrem krásnych cien si naši reprezentanti odniesli množstvo zaujímavých zážitkov a nadviazali nové priateľstvá. Najmä mladší žiaci sa už tešia na ďalší ročník, kde bude veľkou motiváciou postup do medzinárodného kola, ktoré sa bude konať opäť v niektorej z pobaltských krajín.

Všetkým súťažiacim gratulujeme.


diplom
diplom
Späť na Novinky